  • 73M5R015F
73M5R015F
advertisement
Manufacturer No:
73M5R015F
Manufacturer:
CTS Resistor Products
HK JDW NO:
221-73M5R015F
Package:
Nonstandard
Datasheet:
73M5R015F
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
73M5R015F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    73M5
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.272W 11.40mmx6.90mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    15mOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    5W
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm