  • 73WE6R012F
73WE6R012F
advertisement
Manufacturer No:
73WE6R012F
Manufacturer:
CTS Resistor Products
HK JDW NO:
221-73WE6R012F
Package:
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Datasheet:
73WE6R012F
Description:
73WEx Series, Thick Film, 12mOhm, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
73WE6R012F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Package / Case
    Wide 2010 (5025 Metric), 1020
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    73WEx
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.197W 2.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    12mOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.71mm