  • 74F353PC
74F353PC
advertisement
Manufacturer No:
74F353PC
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-74F353PC
Package:
16-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
Description:
4.5V~5.5V 74F353 Signal switch 74F Series
Quantity:
In Stock : 17198
Step5Bar-code shipping tag
74F353PC
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 74F353PC .
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    16-DIP (0.300, 7.62mm)
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    74F
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Multiplexer
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V