  • 752181562GP
752181562GP
advertisement
Manufacturer No:
752181562GP
HK JDW NO:
221-752181562GP
Package:
18-DRT
Step5Bar-code shipping tag
752181562GP
  • Package / Case
    18-DRT
  • Number of Pins
    18
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.515Lx0.080W 13.08mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Number of Terminations
    18
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    5.6kOhm
  • Rated Power Dissipation (P)
    1.5W
  • Number of Elements
    8
  • Working Voltage
    25V
  • Size Code
    0851
  • Number of Resistors
    16
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    80mW
  • Element Power Dissipation
    0.12W
  • First Element Resistance
    5600Ohm
  • Height Seated (Max)
    0.100 2.53mm