  • 79F680K-TR-RC
79F680K-TR-RC
advertisement
Manufacturer No:
79F680K-TR-RC
HK JDW NO:
103-79F680K-TR-RC
Datasheet:
79F680K-TR-RC
Step5Bar-code shipping tag
79F680K-TR-RC
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    79F
  • Size / Dimension
    0.100Diax0.160L 2.54mmx4.06mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    Ammo Pack
    1
  • Construction
    Conformal Coated
  • Current Rating
    64mA
  • Military Standard
    Not
  • Lead Length
    25.4mm
  • Lead Diameter
    0.51 mm
  • Inductance
    68μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    7.2Ohm Max
  • Max DC Current
    64mA
  • Frequency - Self Resonant
    10MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • DC Current
    64mA