  • 79FR12M-TR-RC
79FR12M-TR-RC
advertisement
Manufacturer No:
79FR12M-TR-RC
HK JDW NO:
103-79FR12M-TR-RC
Datasheet:
79FR12M-TR-RC
Step5Bar-code shipping tag
79FR12M-TR-RC
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    79F
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.100Diax0.160L 2.54mmx4.06mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    Ammo Pack
    1
  • Construction
    Conformal Coated
  • Current Rating
    660mA
  • Military Standard
    Not
  • Lead Length
    25.4mm
  • Inductance
    120nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    200mOhm Max
  • Max DC Current
    660mA
  • Frequency - Self Resonant
    300MHz
  • Q @ Freq
    35 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    35
  • Q Factor
    35
  • DC Current
    660mA
  • Diameter
    2.54mm