  • 7B-27.120MAAJ-T
7B-27.120MAAJ-T
advertisement
Manufacturer No:
7B-27.120MAAJ-T
HK JDW NO:
832-7B-27.120MAAJ-T
Datasheet:
7B-27.120MAAJ-T
Description:
CRYSTAL 27.1200MHZ 18PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
7B-27.120MAAJ-T
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    0.003%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Depth
    3.2mm
  • Frequency
    27.12MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Height
    1.0414mm
  • Height Seated (Max)
    0.041 1.05mm