  • 7F.21.8.230.2055
7F.21.8.230.2055
advertisement
Manufacturer No:
7F.21.8.230.2055
Manufacturer:
Finder Relays, Inc.
HK JDW NO:
306-7F.21.8.230.2055
Package:
Datasheet:
Description:
EXHAUST FILTER FAN - SIZE 2 230V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
7F.21.8.230.2055
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material - Frame
    Plastic
  • Operating Temperature
    5~131°F -15°C~55°C
  • Series
    7F
  • Size / Dimension
    Square - 155mm Lx155mm H
  • Feature
    Exhaust Filter
  • Part Status
    Active
  • Termination
    2 Terminals
  • Power (Watts)
    28.00W
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.120A
  • Ingress Protection
    IP54 - Dust Protected, Water Resistant
  • Approval Agency
    CE, cULus, cURus, EAC
  • Lifetime @ Temp
    50000 Hrs @ 40°C
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    32.4 CFM (0.907m3/min)
  • Noise
    42.0 dB(A)
  • Voltage Range
    184V~253VAC