  • 7L-38.400MCS-T
7L-38.400MCS-T
advertisement
Manufacturer No:
7L-38.400MCS-T
Manufacturer:
TXC Corporation
HK JDW NO:
832-7L-38.400MCS-T
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
7L-38.400MCS-T
Description:
OSC VCTCXO 38.4MHZ CLPD SNWV SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
7L-38.400MCS-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    7L
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    TCXO
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    38.4MHz
  • Frequency Stability
    ±2ppm
  • Output
    Clipped Sine Wave
  • Base Resonator
    Crystal
  • Operating Supply Voltage
    2.5V
  • Load Capacitance
    10pF
  • Max Supply Current
    2mA
  • Frequency Tolerance
    0.00025%
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm