  • 7M-18.432MAAE-T
7M-18.432MAAE-T
advertisement
Manufacturer No:
7M-18.432MAAE-T
HK JDW NO:
832-7M-18.432MAAE-T
Datasheet:
7M-18.432MAAE-T
Description:
CRYSTAL 18.4320MHZ 12PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
7M-18.432MAAE-T
    Select All
  • Mount
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Discontinued
    MHz Crystal
  • Depth
    2.5mm
  • Frequency
    18.432MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohm
  • Load Capacitance
    12pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm