  • 7M-24.576MBBK-T
7M-24.576MBBK-T
advertisement
Manufacturer No:
7M-24.576MBBK-T
Manufacturer:
TXC Corporation
HK JDW NO:
832-7M-24.576MBBK-T
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
7M-24.576MBBK-T
Description:
CRYSTAL 24.5760MHZ 20PF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
7M-24.576MBBK-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    7M
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Frequency
    24.576MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohms
  • Load Capacitance
    20pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±50ppm
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm