  • 7V-20.500MAAE-T
7V-20.500MAAE-T
advertisement
Manufacturer No:
7V-20.500MAAE-T
Manufacturer:
TXC Corporation
HK JDW NO:
832-7V-20.500MAAE-T
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
7V-20.500MAAE-T
Description:
CRYSTAL 20.500MHZ 12PF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
7V-20.500MAAE-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    7V
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Frequency
    20.5MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    12pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm