  • 7V-40.000MAKV-T
7V-40.000MAKV-T
advertisement
Manufacturer No:
7V-40.000MAKV-T
HK JDW NO:
832-7V-40.000MAKV-T
Datasheet:
7V-40.000MAKV-T
Description:
CRYSTAL 40.0000MHZ 8PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
7V-40.000MAKV-T
  • Series
    7V
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Frequency
    40MHz
  • Frequency Stability
    ±60ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60Ohm
  • Load Capacitance
    8pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    889μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C