  • 800-14-19D-RE-0004F
800-14-19D-RE-0004F
advertisement
Manufacturer No:
800-14-19D-RE-0004F
Manufacturer:
CNC Tech
HK JDW NO:
168-800-14-19D-RE-0004F
Package:
Datasheet:
Description:
CORD 14AWG IEC320C20 - 320C13 4'
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
800-14-19D-RE-0004F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    105°C
  • Published
    2011
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Red
  • Voltage - Rated
    250V
  • Current Rating (Amps)
    15A
  • Shielding
    Unshielded
  • Style
    Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
  • Current Rating
    15A
  • Number of Conductors
    3
  • Approval Agency
    CSA, cUL, UL
  • Wire Gauge
    14 AWG
  • Wire/Cable Gauge
    14 AWG