  • 800-18-39B-BL-0005F
800-18-39B-BL-0005F
advertisement
Manufacturer No:
800-18-39B-BL-0005F
Manufacturer:
CNC Tech
HK JDW NO:
168-800-18-39B-BL-0005F
Package:
Datasheet:
Description:
NEMA 5-15P TO IEC-C5 SVT BLACK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
800-18-39B-BL-0005F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    105°C
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Black
  • Voltage - Rated
    125VAC
  • Current Rating (Amps)
    2.5A
  • Shielding
    Unshielded
  • Style
    Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
  • Current Rating
    2.5A
  • Number of Conductors
    3
  • Approval Agency
    cUL, UL
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Wire/Cable Gauge
    18 AWG