  • 80D822P035MB2D
80D822P035MB2D
advertisement
Manufacturer No:
80D822P035MB2D
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-80D822P035MB2D
Description:
8.2mF Capacitor 30% 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
80D822P035MB2D
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    30%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    8.2mF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    2.142895mA
  • Diameter
    35mm
  • Length
    30mm