  • 82EC1100Z350J
82EC1100Z350J
advertisement
Manufacturer No:
82EC1100Z350J
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-82EC1100Z350J
Package:
Datasheet:
82EC1100Z350J
Description:
Cap Film 0.001uF 100V PET 5% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 105°C Automotive Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
82EC1100Z350J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Construction
    Stacked
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PET
  • Voltage
    100VDC|63VAC