  • 84965-102003LF
84965-102003LF
advertisement
Manufacturer No:
84965-102003LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
HK JDW NO:
44-84965-102003LF
Package:
Datasheet:
Description:
Metral® Series Header, Male Pins Solder Gold Natural 30.0μin 0.76μm 96 Positions Pitch: 0.079 2.00mm Tube Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
84965-102003LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Material
    Bronze
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Polymer
  • Packaging
    Tube
  • Series
    Metral®
  • Published
    2008
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Connector Type
    Header, Male Pins
  • Number of Positions
    96
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Color
    Natural
  • Number of Rows
    8
  • Pitch
    0.079 2.00mm
  • Orientation
    Straight
  • Depth
    24.15mm
  • Number of Positions Loaded
    72
  • Contact Finish
    Gold
  • Number of Contacts
    60
  • Length
    23.88mm