  • 8934-48MMX55M
8934-48MMX55M
advertisement
Manufacturer No:
8934-48MMX55M
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-8934-48MMX55M
Package:
Datasheet:
Description:
TAPE FILAMENT CLEAR 1.89"X 60YDS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
8934-48MMX55M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mount
    Adhesive
  • Material
    PP, Polypropylene
  • Weight
    8.550216kg
  • Packaging
    Roll
  • Published
    2009
  • Series
    Tartan™ 8934
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    Clear
  • Usage
    General Purpose
  • Shelf Life
    18 Months
  • Adhesive
    Pressure Sensitive Adhesive (PSA)
  • Storage/Refrigeration Temperature
    40°F~80°F 4°C~26°C
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • Backing, Carrier
    Scotchpro™ Film
  • Tape Type
    Filament
  • Length
    180' 55.0m 60 yds
  • Width
    1.89 48.00mm
  • Thickness
    0.0040 4.0mils 0.102mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
Hot Sales in Thermal
3M 4941 1
3M 4941 1" X 9"-10
3M 4941 1" X 9"-10
3M 501+ PURPLE 0.188 X 60YD
3M 501+ PURPLE 0.188 X 60YD
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 201+ 4OD-1.125ID-100
3M 4466B 1.5
3M 4466B 1.5" X 7"-25
3M 4466B 1.5" X 7"-25
3M 4496W 1.5
3M 4496W 1.5" X 3"-25
3M 4496W 1.5" X 3"-25
3M 4496W 0.5
3M 4496W 0.5" X 7"-25
3M 4496W 0.5" X 7"-25