  • 8LT025Z24PA
8LT025Z24PA
advertisement
Manufacturer No:
8LT025Z24PA
HK JDW NO:
766-8LT025Z24PA
Package:
Datasheet:
8LT025Z24PA
Description:
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Panel Mount 24 Positions Crimp Gold Black Zinc Nickel Bulk A Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
8LT025Z24PA
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Material
    Copper Alloy
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Mounting Feature
    Flange
  • Shell Material
    Aluminum Alloy
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Connector Type
    Receptacle, Male Pins
  • Number of Positions
    24
  • Color
    Black
  • Applications
    Aviation, Communication Systems, Marine, Medical, Military
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    13A 23A