8T49N222B-100NLGI8
8T49N222B-100NLGI8
668-8T49N222B-100NLGI8
48-VFQFN Exposed Pad
100MHz Clock Generators FemtoClock? NG Series 48-VFQFN Exposed Pad Surface Mount 2.375V~3.465V Tape & Reel (TR)
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
8T49N222B-100NLGI8 Overview
Clock ICs are packaged using the Tape & Reel (TR) method. A Clock PLL is included with the 48-VFQFN Exposed Pad package. There is a Clock PLL called HCSL, LVDS, LVHSTL, LVPECL which is designed to be the input to this clock generator. An implementation of 1 circuits is required in order to fully utili1e the capabilities of the electrical part. There is a maximum frequency of 100MHz Max with this clock-based frequency generator. Because of the Surface Mount, clock PLL can be easily mounted on the panel. There should be 2.375V~3.465V provided with this RF synthesizer. Test statistics estimate a temperature of -40°C~85°C, which should be set as the ambient temperature. A frequency synthesizer which is compatible with the LVDS logic levels is presented here. There is an electronic part in this series that belongs to the FemtoClock? NG family.
8T49N222B-100NLGI8 Features
Available in the 48-VFQFN Exposed Pad
8T49N222B-100NLGI8 Applications
- Mobile telephones
- Frequency synthesis
- DVD add-on cards for multimedia PCs
- Wi-Fi routers
- Electronic countermeasures
- Main oscillator in receiver
- Vector network analyzers (VNA)
- Reference signals to RF systems
- Walkie-talkies
- Bit synchronization
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
8T49N222B-100NLGI8
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
Renesas Electronics America Inc.668-501MLFT8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America Inc.668-8T49N241-999NLGI40-VFQFN Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America Inc.668-570BLFT8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America Inc.668-511MLF8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America Inc.668-5V49EE902NLGI32-VFQFN Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America Inc.668-5P49V6975A000LTGI24-LFLGA Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America Inc.668-5P49V6965A000NLGI24-VFQFN Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America Inc.668-MK2703BSLF8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America Inc.668-MK2716STR8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare