  • 8V41N010NLGI
8V41N010NLGI
advertisement
Manufacturer No:
8V41N010NLGI
HK JDW NO:
378-8V41N010NLGI
Package:
Datasheet:
Description:
3.3V Clock Generators 72 Pins 72 Terminals
Quantity:
In Stock : 13053
Step5Bar-code shipping tag
8V41N010NLGI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    72
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    72
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.465V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3.135V
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    CLOCK GENERATOR, PROCESSOR SPECIFIC
  • Primary Clock/Crystal Frequency-Nom
    25MHz
  • Output Clock Frequency-Max
    156.25MHz
  • Length
    10mm
  • Width
    10mm
  • Thickness
    1mm