  • 90311-040LF
90311-040LF
advertisement
Manufacturer No:
90311-040LF
HK JDW NO:
44-90311-040LF
Description:
2 Rows Receptacle Black 40 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp Minitek® 2.00mm Polyamide
Quantity:
In Stock : 815
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
90311-040LF
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Free Hanging
  • Housing Material
    Polyamide
  • Published
    2012
  • Series
    Minitek® 2.00mm
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Number of Positions
    40
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Number of Rows
    2
  • Gender
  • Pitch
    0.079 2.00mm
  • Depth
    7mm
  • Number of Contacts
    40
  • Housing Color
    Black
  • Row Spacing
    0.079 (2.00mm)
  • Length
    40.4mm
  • Width
    4.1mm