  • 90312-014LF
90312-014LF
advertisement
Manufacturer No:
90312-014LF
HK JDW NO:
44-90312-014LF
Description:
1 Rows Receptacle Bulk Black 14 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp Minitek® 2.00mm Nylon
Step5Bar-code shipping tag
90312-014LF
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Free Hanging
  • Housing Material
    Nylon
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Minitek® 2.00mm
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Number of Positions
    14
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Number of Rows
    1
  • Pitch
    0.079 2.00mm
  • Depth
    7.1mm
  • Number of Contacts
    14
  • Housing Color
  • Length
    28.4mm