  • 9250A-101-TR-RC
9250A-101-TR-RC
advertisement
Manufacturer No:
9250A-101-TR-RC
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-9250A-101-TR-RC
Package:
Axial
Datasheet:
9250A-101-TR-RC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
9250A-101-TR-RC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    9250A
  • Size / Dimension
    0.162Diax0.410L 4.11mmx10.41mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    1.79A
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Cylindrical
  • Lead Length
    25.4mm
  • Lead Diameter
    0.635 mm
  • Inductance
    100nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    25mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    250MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    50 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductance Frequency - Test
    25MHz
  • Rated Current-Max
    1.79A