  • 9270-24-20TR
9270-24-20TR
advertisement
Manufacturer No:
9270-24-20TR
Manufacturer:
Coto Technology
HK JDW NO:
181-9270-24-20TR
Package:
Datasheet:
9270-24-20TR
Description:
RELAY RF SPST 500MA 24V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
9270-24-20TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    9270
  • Feature
    Magnetic Shield
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Termination Style
    J Lead
  • Throw Configuration
    SPST
  • Contact Form
    SPST-NO (1 Form A)
  • Relay Type
    RF
  • Operate Time
    0.4ms
  • Coil Voltage
    24VDC
  • Coil Type
    Non Latching
  • Switching Voltage
    200VAC 200VDC -Max
  • Release Time
    0.1ms
  • Must Operate Voltage
    13.4VDC
  • Contact Rating (Current)
    500mA
  • Must Release Voltage
    2VDC
  • Coil Voltage (DC)
    24V