  • 947D471K102DCRSN
947D471K102DCRSN
advertisement
Manufacturer No:
947D471K102DCRSN
HK JDW NO:
192-947D471K102DCRSN
Datasheet:
947D471K102DCRSN
Description:
947D 470μF Film Capacitor ±10% Radial, Can Threaded, Female 1kV-DC 230V-AC Polypropylene (PP), Metallized Chassis Mount
Quantity:
In Stock : 392
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
947D471K102DCRSN
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -45°C~85°C
  • Size / Dimension
    4.567Dia 116.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    470μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    230V
  • Lead Pitch
    50.0126mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    0.9mOhm
  • Lead Spacing
    1.969 50.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Height Seated (Max)
    2.992 76.00mm