  • 95V157AGLF
95V157AGLF
advertisement
Manufacturer No:
95V157AGLF
HK JDW NO:
378-95V157AGLF
Package:
TSSOP
Datasheet:
95V157AGLF
Description:
1 Circuit 233MHz 2.5V Clock Buffer DUAL 48 Pins TSSOP
Purchasing and Inquiry
95V157AGLF Overview
As far as the case type is concerned, the cut smart buffer is available in TSSOP. As a rule, the maximum value for normal operation is 233MHz. It contains 48 terminations. With a supply voltage of 2.5V, high efficiency is possible. Surface Mount is placed within the way of this object. There are 48 pins on the clock buffer. During operation, 48 pins are used. For maintaining reliability, it should be operated at a temperature of 0°C. The maximum operating temperature of 85°C enables stable operation. A member of the 95V family, this clock buffer is a digital camera. It is possible to have 10 true outputs. A maximum supply voltage of 2.7VV can be handled by it. Depending on the type of source voltage, it can run with a voltage as low as 2.3V. A voltage of 2.5V is recommended for maximum efficiency.
95V157AGLF Features
48 terminations
95V157AGLF Applications
  • FPGA
  • Industrial automation control system
  • Host bus adapter card
  • High performance communication system
  • High speed instrument
  • Gigabit Ethernet (GbE)
  • Microserver
  • Internet of Things
  • Artificial intelligence
  • Telecommunications
Step5Bar-code shipping tag
95V157AGLF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    TSSOP
  • Number of Pins
    48
  • Published
    2008
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1
  • Number of Terminations
    48
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    2.5V
  • Temperature Grade
    OTHER
  • Number of Circuits
  • Max Supply Voltage
    2.7V
  • Min Supply Voltage
    2.3V
  • Nominal Supply Current
    148mA
  • Frequency (Max)
    233MHz
  • Family
    95V
  • Output Characteristics
    3-STATE
  • Input
    Clock
  • Same Edge Skew-Max (tskwd)
    0.06 ns
  • Number of True Outputs
    10
  • Length
    12.5mm
  • Width
    6.1mm
  • Thickness
    1mm