  • 9BD12P6S01
9BD12P6S01
advertisement
Manufacturer No:
9BD12P6S01
HK JDW NO:
689-9BD12P6S01
Package:
Datasheet:
9BD12P6S01
Step5Bar-code shipping tag
9BD12P6S01
  • Operating Temperature
    -4~158°F -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    Rectangular/Rounded - 76mm Lx69.7mm H
  • Feature
    Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    4 Wire Leads
  • Power (Watts)
    3.36W
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.280A
  • Approval Agency
    CSA, TUV, UL
  • Lifetime @ Temp
    Varies Based on Temperature
  • RPM
    4500 RPM
  • Air Flow
    10.2 CFM (0.286m3/min)
  • Noise
    43.0 dB(A)
  • Voltage Range
    5V~13.8VDC
  • Static Pressure
    1.200 in H2O (298.9 Pa)