  • 9BMB12H2D01
9BMB12H2D01
advertisement
Manufacturer No:
9BMB12H2D01
Manufacturer:
Sanyo Denki America Inc.
HK JDW NO:
689-9BMB12H2D01
Package:
Datasheet:
9BMB12H2D01
Description:
EC AXIAL 97X33MM LOCK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
9BMB12H2D01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    0.419lb 190.06g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Operating Temperature
    -4~158°F -20°C~70°C
  • Series
    San Ace B97
  • Size / Dimension
    Rectangular/Rounded - 97.1mm Lx95mm H
  • Feature
    Locked Rotor Sensor
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Power (Watts)
    13.2W
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    1.10A
  • Approval Agency
    CSA, TUV, UL
  • Lifetime @ Temp
    40000 Hrs @ 60°C
  • RPM
    4850 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Blower
  • Air Flow
    39.2 CFM (1.10m3/min)
  • Noise
    57.0 dB(A)
  • Voltage Range
    7V~13.8VDC
  • Static Pressure
    1.968 in H2O (490.0 Pa)