  • 9C-30.000MEEJ-T
9C-30.000MEEJ-T
advertisement
Manufacturer No:
9C-30.000MEEJ-T
Manufacturer:
TXC Corporation
HK JDW NO:
832-9C-30.000MEEJ-T
Package:
HC-49/US
Datasheet:
9C-30.000MEEJ-T
Description:
CRYSTAL 30.0000MHZ 18PF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
9C-30.000MEEJ-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    9C
  • Size / Dimension
    0.449Lx0.189W 11.40mmx4.80mm
  • Tolerance
    0.001%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Additional Feature
    TR
  • HTS Code
  • Depth
    4.8mm
  • Frequency
    30MHz
  • Frequency Stability
    ±10ppm
  • Physical Dimension
    L11.4XB4.8XH3.8 (mm)/L0.449XB0.189XH0.15 (inch)
  • Operating Frequency
    30MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    1 μW
  • Height
    4.0894mm
  • Height Seated (Max)
    0.161 4.10mm