  • 9C12063A1804JLHFT
9C12063A1804JLHFT
advertisement
Manufacturer No:
9C12063A1804JLHFT
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-9C12063A1804JLHFT
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
9C12063A1804JLHFT
Description:
FIXED RESISTOR 9C Series, Thick Film, 1.8MOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
9C12063A1804JLHFT
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    9C
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1.8MOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    Tape, Paper
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Height
    550μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm