  • 9T06031A9090DBHFT
9T06031A9090DBHFT
advertisement
Manufacturer No:
9T06031A9090DBHFT
HK JDW NO:
898-9T06031A9090DBHFT
Datasheet:
9T06031A9090DBHFT
Description:
RT Series, Thin Film, 909Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
9T06031A9090DBHFT
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    909Ohms
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.6mm