  • A-20GQ22-B-AS
A-20GQ22-B-AS
advertisement
Manufacturer No:
A-20GQ22-B-AS
HK JDW NO:
607-A-20GQ22-B-AS
Package:
Datasheet:
A-20GQ22-B-AS
Description:
Quantity:
In Stock : 4
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
A-20GQ22-B-AS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~80°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    A
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    20A AC 6A DC
  • Ingress Protection
    IP00
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Roller Plunger
  • Circuit
    SPDT
  • Switch Function
    On-Mom
  • Electrical Life
    500,000 Cycles
  • Mechanical Life
    1,000,000 Cycles
  • Operating Force
    630gf
  • Overtravel
    0.141 (3.6mm)
  • Differential Travel
    0.014 (0.35mm)
  • Pretravel
    0.051 (1.3mm)
  • Operating Position
    1.313 (33.4mm)