  • A-TB350-TV08SB
A-TB350-TV08SB
advertisement
Manufacturer No:
A-TB350-TV08SB
HK JDW NO:
93-A-TB350-TV08SB
Description:
0.138 3.50mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole 45° (135°) Angle with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 16-28 AWG A-TB350
Step5Bar-code shipping tag
A-TB350-TV08SB
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Pitch
    0.138 3.50mm
  • Voltage
    300V
  • Current
    10A
  • Wire Gauge (Max)
    28 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    16 AWG
  • Torque - Screw
    0.2 Nm (1.7 Lb-In)