  • A-TB381-TV16SB
A-TB381-TV16SB
advertisement
Manufacturer No:
A-TB381-TV16SB
HK JDW NO:
93-A-TB381-TV16SB
Description:
0.150 3.81mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole 45° (135°) Angle with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 16-28 AWG A-TB381
Step5Bar-code shipping tag
A-TB381-TV16SB
    23 Weeks
  • Contact Plating
    Brass, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Contact Material - Plating
    Brass - Tin Plated
  • Clamp Material - Plating
    Brass - Nickel Plated
  • Screw Material - Plating
    Steel - Zinc Plated
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    A-TB381
  • Published
    2010
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Pitch
    0.150 3.81mm
  • Wire Gauge
    16-28 AWG
  • Voltage
    300V
  • Plating
    Brass, Steel
  • Current
    10A
  • Wire Gauge (Max)
    28 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    16 AWG
  • Torque - Screw
    0.2 Nm (1.7 Lb-In)