  • A-TB500-HA14H
A-TB500-HA14H
advertisement
Manufacturer No:
A-TB500-HA14H
HK JDW NO:
93-A-TB500-HA14H
Description:
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screwless 1 Levels 14-24 AWG A-TB500
Step5Bar-code shipping tag
A-TB500-HA14H
  • Contact Material - Plating
    Brass
  • Clamp Material - Plating
    Steel, Stainless
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Published
    2013
  • Feature
    Lever Actuated
  • Pbfree Code
    yes
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Wire Gauge
    14-24 AWG
  • Voltage
    300V
  • Plating
    Steel
  • Current
    10A
  • Wire Gauge (Max)
    24 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG