  • A-TB500-HG12
A-TB500-HG12
advertisement
Manufacturer No:
A-TB500-HG12
HK JDW NO:
93-A-TB500-HG12
Description:
0.197 5.00mm Gray Bulk Thermoplastic Through Hole 45° (135°) Angle with Board Screwless 1 Levels 12-28 AWG A-TB500
Step5Bar-code shipping tag
A-TB500-HG12
  • Contact Material - Plating
    Brass
  • Clamp Material - Plating
    Steel, Stainless
  • Operating Temperature
    -30°C~105°C
  • Published
    2010
  • Feature
    Interlocking (Side)
  • Color
    Gray
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Wire Gauge
    12-28 AWG
  • Voltage
    300V
  • Plating
    Steel
  • Current
    15A
  • Wire Gauge (Max)
    28 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    12 AWG