  • A-TB500-HX04H
A-TB500-HX04H
advertisement
Manufacturer No:
A-TB500-HX04H
HK JDW NO:
93-A-TB500-HX04H
Description:
0.197 5.00mm Gray Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screwless - Push Button Clamp 1 Levels 16-26 AWG A-TB500
Step5Bar-code shipping tag
A-TB500-HX04H
    23 Weeks
  • Contact Plating
    Brass, Tin
  • Contact Material - Plating
    Brass - Tin Plated
  • Clamp Material - Plating
    Steel, Stainless
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Published
    2010
  • Feature
    Interlocking (Side)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screwless
  • Color
    Gray
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Wire Gauge
    16-26 AWG
  • Voltage
    300V
  • Plating
    Steel
  • Current
    6A
  • Wire Gauge (Max)
    26 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    16 AWG