  • A-TB500-T213SB
A-TB500-T213SB
advertisement
Manufacturer No:
A-TB500-T213SB
HK JDW NO:
93-A-TB500-T213SB
Description:
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole 45° (135°) Angle with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-24 AWG A-TB500
Step5Bar-code shipping tag
A-TB500-T213SB
  • Clamp Material - Plating
    Brass - Nickel Plated
  • Screw Material - Plating
    Steel - Zinc Plated
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Termination
    Screw
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Wire Gauge
    12-24 AWG
  • Voltage
    300V
  • Plating
    Brass, Steel
  • Current
    10A
  • Wire Gauge (Max)
    24 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    12 AWG
  • Torque - Screw
    0.4 Nm (3.5 Lb-In)