  • A-TB500-TD16
A-TB500-TD16
advertisement
Manufacturer No:
A-TB500-TD16
HK JDW NO:
93-A-TB500-TD16
Description:
0.197 5.00mm Blue Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screw - Leaf Spring, Wire Guard 1 Levels 14-22 AWG A-TB500
Step5Bar-code shipping tag
A-TB500-TD16
  • Clamp Material - Plating
    Steel, Stainless
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Published
    2010
  • Feature
    Interlocking (Side)
  • Pbfree Code
    yes
  • Color
    Blue
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Wire Gauge
    14-22 AWG
  • Voltage
    250V
  • Plating
    Steel
  • Current
    16A
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG
  • Torque - Screw
    0.3 Nm (2.6 Lb-In)