  • A-TB500-TG20
A-TB500-TG20
advertisement
Manufacturer No:
A-TB500-TG20
HK JDW NO:
93-A-TB500-TG20
Description:
0.197 5.00mm Blue Bulk Thermoplastic Through Hole 45° (135°) Angle with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-24 AWG A-TB500
Step5Bar-code shipping tag
A-TB500-TG20
    23 Weeks
  • Contact Plating
    Brass, Tin
    Thermoplastic
  • Contact Material - Plating
    Brass - Tin Plated
  • Clamp Material - Plating
    Brass - Nickel Plated
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Published
    2010
  • Color
    Blue
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Wire Gauge
    12-24 AWG
  • Voltage
    300V
  • Plating
    Brass, Steel
  • Current
    15A
  • Wire Gauge (Max)
    24 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    12 AWG
  • Torque - Screw
    0.4 Nm (3.5 Lb-In)