  • A-TB500-TL23SB
A-TB500-TL23SB
advertisement
Manufacturer No:
A-TB500-TL23SB
HK JDW NO:
93-A-TB500-TL23SB
Description:
0.197 5.00mm Gray Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screw - Leaf Spring, Wire Guard 1 Levels 12-22 AWG A-TB500
Step5Bar-code shipping tag
A-TB500-TL23SB
    Thermoplastic
  • Clamp Material - Plating
    Phosphor Bronze
  • Screw Material - Plating
    Steel - Zinc Plated
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    A-TB500
  • Published
    2010
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Color
    Gray
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Wire Gauge
    12-22 AWG
  • Voltage
    300V
  • Plating
    Bronze, Steel
  • Current
    10A
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    12 AWG
  • Torque - Screw
    0.4 Nm (3.5 Lb-In)