  • A-TB508-HA08V
A-TB508-HA08V
advertisement
Manufacturer No:
A-TB508-HA08V
HK JDW NO:
93-A-TB508-HA08V
Description:
0.200 5.08mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screwless 1 Levels 14-24 AWG A-TB508
Step5Bar-code shipping tag
A-TB508-HA08V
    Thermoplastic
  • Contact Material - Plating
    Brass
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Published
    2010
  • Series
    A-TB508
  • Feature
    Interlocking (Side), Lever Actuated
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.200 5.08mm
  • Wire Gauge
    14-24 AWG
  • Voltage
    300V
  • Current
    10A
  • Wire Gauge (Max)
    24 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG