  • A-TB508-OQ19CV
A-TB508-OQ19CV
advertisement
Manufacturer No:
A-TB508-OQ19CV
HK JDW NO:
93-A-TB508-OQ19CV
Description:
Bulk 0.200 5.08mm Green 1 Levels Through Hole Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) Thermoplastic Tin Brass
Step5Bar-code shipping tag
A-TB508-OQ19CV
    23 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Published
    2015
  • Type
    Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
  • Number of Positions
    19
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.200 5.08mm
  • Insulation Height
    0.472 12.00mm
  • Termination Style
    Solder
  • Voltage
    300V
  • Contact Tail Length
    0.157 4.00mm
  • Current
    20A
  • Contact Mating Finish
    Tin
  • Voltage - UL
    300V