  • A-TB508-TP24
A-TB508-TP24
advertisement
Manufacturer No:
A-TB508-TP24
HK JDW NO:
93-A-TB508-TP24
Description:
0.200 5.08mm Bulk Polybutylene Terephthalate (PBT) Through Hole 45° (135°) Angle with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 14-22 AWG A-TB508
Step5Bar-code shipping tag
A-TB508-TP24
    Select All
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Contact Plating
    Brass
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Contact Material - Plating
    Brass - Nickel Plated
  • Operating Temperature
    -33°C~120°C
  • Pitch
    0.200 5.08mm
  • Wire Gauge
    14-22 AWG
  • Voltage
    300V
  • Current
    10A
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG