  • A-TB750-TI17
A-TB750-TI17
advertisement
Manufacturer No:
A-TB750-TI17
HK JDW NO:
93-A-TB750-TI17
Description:
0.295 7.50mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-22 AWG A-TB750
Step5Bar-code shipping tag
A-TB750-TI17
  • Wire Gauge
    12-22 AWG
  • Voltage
    300V
  • Plating
    Brass, Steel
  • Current
    10A
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    12 AWG
  • Torque - Screw
    0.4 Nm (3.5 Lb-In)
  • Positions Per Level
    17
  • Mating Orientation
    Horizontal with Board
  • Wire Termination
    Screw - Rising Cage Clamp
  • Screw Thread
    M2.5
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
    Thermoplastic
  • Clamp Material - Plating
    Brass - Nickel Plated
  • Screw Material - Plating
    Steel - Zinc Plated
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Published
    2010
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Color
    Green
  • Pitch
    0.295 7.50mm