  • A103M15Z5UF5TAA
A103M15Z5UF5TAA
advertisement
Manufacturer No:
A103M15Z5UF5TAA
HK JDW NO:
886-A103M15Z5UF5TAA
Datasheet:
A103M15Z5UF5TAA
Description:
A 10000pF Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm 10°C~85°C 2 Terminations Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
A103M15Z5UF5TAA
    Axial
  • Weight
    149.997327mg
  • Operating Temperature
    10°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    A
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    Z5U
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    15V
  • Lead Style
    Straight
  • Diameter
    2.54mm
  • Length
    3.8mm