  • A103Z15Y5VF5UAA
A103Z15Y5VF5UAA
advertisement
Manufacturer No:
A103Z15Y5VF5UAA
HK JDW NO:
886-A103Z15Y5VF5UAA
Datasheet:
A103Z15Y5VF5UAA
Description:
A 10000pF 50V Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -30°C~85°C 2 Terminations Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
A103Z15Y5VF5UAA
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    10000pF
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Lead Style
    Straight
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    3.8mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C