  • A142KL220Q350A
A142KL220Q350A
advertisement
Manufacturer No:
A142KL220Q350A
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-A142KL220Q350A
Package:
Axial
Datasheet:
A142KL220Q350A
Description:
22μF Capacitor 30% 184mA Axial
Step5Bar-code shipping tag
A142KL220Q350A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Tolerance
    30%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    22μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.3mOhm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Ripple Current
    184mA
  • Life (Hours)
    14000 hours
  • Diameter
    16mm
  • Length
    29mm